[Kurir] Како мали бизниси да бесплатно уведу безготовинско плаћање

Власницима малих бизниса свака муштерија је битна, зашто их губити само зато што не могу да плате робу и услуге безготовински? Тако је размишљала и Весна Ракић, власница фризерског салона из Лознице, која је међу 3.500 предузетника, корисника субвенције ПОС програма који је покренула Национална иницијатива за безготовинско плаћање Бољи начин. Весна је обезбедила бесплатну инсталацију, одржавање и коришћење ПОС терминала за картична и ИПС плаћања.

- Приход ми је повећан за сигурно 30 одсто, много више муштерија ми сада плаћа картицом, него готовином, што ми олакшава и рад и штеди време које је драгоцено свима нама. Препоручујем свим предузетницима да се пријаве за субвенцију ПОС програма јер је то идеалан начин да отворе своја врата новим муштеријама – наводи Весна Ракић.

Осим предузетника, за ПОС програм подршке могу да се пријаве и власници микро и малих бизниса без обзира на делатност, а једини услов је да у претходних годину дана нису прихватили картична плаћања.

Кроз субвенцију се добија бесплатна инсталација и коришћење до три ПОС терминала, било да је реч о класичном ПОС-у, софтПОС-у који може да се инсталира на мобилном телефону, Андроид all-in-one уређају или eCommerce решењу за онлајн продавницу. Обезбеђена је и субвенционисана трговачка накнада од највише 0,99% за плаћања Visa и MasterCard картицама, као и коришћење ПОС-а без икаквих фиксних трошкова или додатних обавеза. Након истека периода субвенције у трајању до годину дана, привредници могу да наставе да користе ПОС по унапред договореним условима са банком или да одустану без додатних трошкова.

Пријаве за програм доступне су преко сајта www.boljinacin.rs, или у некој од десет прихватиоца: AIK, Banka Intesa, Erste, HalkBanka, NLB Komercijalna, OTP, PaySpotProCredit, Raiffeisen и UniCredit, те добављаче ПОС терминала PayTen, Mellon и Unipos.

Национална иницијатива за безготовинско плаћање – Бољи начин је заједнички пројекат Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH и компанија MasterCard и Visa, који се спроводи под окриљем develoPPP програма Немачког савезног министарства за економску сарадњу и развој (БМЗ) у сарадњи са НАЛЕД-ом и Министарством финансија Републике Србије.

Остатак текста прочитајте на линку.
 

Овај вебсајт користи cookies да би вам обезбедили најбољу услугу. Додатне информације можете пронаћи на страници Политика приватности.

Прихвати